Informacje o Izbie

Polsko-Szwedzka Izba Gospodarcza to organizacja, której celem jest inspirowanie i wspomaganie rozwoju stosunków gospodarczych i handlowych pomiędzy Polską a Szwecją. Jesteśmy zainteresowani współpracą z firmami polskimi oraz szwedzkimi – także tymi obecnymi już na polskim rynku. Nasza działalność skupia się na promowaniu naszych członków na rynku polskim i szwedzkim, a także ułatwieniu im prowadzenia działalności oraz wymiany handlowej ze Szwecją i Polską.

Aby umożliwić Państwu kontakt z innymi przedsiębiorcami z Polski, Szwecji i innych krajów, organizujemy seminaria biznesowe ( obecnie online) czy szkolenia. Poruszamy na nich zagadnienia nie tylko gospodarcze, ale również z zakresu prawa, marketingu czy bankowości.

Nasi członkowie mają również możliwość uzyskania informacji dotyczących rynku szwedzkiego i polskiego w ramach cyklicznego biuletynu oraz otrzymują bieżącą informację o szkoleniach i seminariach dotyczących współpracy polsko- szwedzkiej. Mogą również skorzystać z pomocy w organizowaniu wyjazdów studyjnych.

Każda z firm, będąca naszym członkiem ma zapewnione miejsce w naszej witrynie internetowej wraz z odesłaniem na jej własną stronę internetową, oraz korzysta z upustów na usługi, które świadczymy na zasadzie komercyjnej.

Jeżeli zdecydują się Państwo przystąpić do Polsko-Szwedzkiej Izby Gospodarczej, prosimy o wypełnienie formularza deklaracji dostępnej w zakładce “Członkostwo”.

Ponadto na indywidualne zamówienie organizujemy misje gospodarcze i studyjne do Szwecji oraz prowadzimy wykłady i prelekcje dotyczące gospodarczej współpracy polsko-szwedzkiej oraz osiągnięć i dobrych praktyk ze Szwecji w różnych dziedzinach: gospodarki, prawodawstwa, ochrony środowiska, strategii innowacji oraz odpowiedzialności i kultury prowadzenia biznesu.

Siedziba ogólnokrajowej Polsko – Szwedzkiej Izby mieści się w Gdańsku, co jest wynikiem wieloletniej intensywnej i dynamicznej współpracy Pomorza z regionami południowej Szwecji. Gdańsk od ponad 50 lat współpracuje po stronie szwedzkiej z Kalmarem. Położona nieopodal Gdynia jest zaprzyjaźniona z Karlskroną , a efektem tej współpracy jest rozwijające się połączenie promowe Stena Line. Trójmiasto i Pomorze współpracując z regionami Skanii, Blekinge i Kalmaru, stanowi wzorowy przykład dla pozostałych regionów obu krajów. O wadze Gdańska i Pomorza we współpracy ze Szwecją świadczy podniesienie w 2012 roku rangi Konsulatu Szwecji w Gdańsku do Generalnego.

Zapraszamy do skorzystania z naszych pozytywnych doświadczeń!

Archiwa