Spotkania i Śniadania Biznesowe

Polsko Szwedzka Izba Gospodarcza zaprasza Członków i Partnerów na śniadania i spotkania biznesowe. Relacje ze spotkań znajdują się na FB.

W 2017/ 2018 r. PSIG prowadzi cykl spotkań dotyczących szwedzkiego prawa handlowego, gościmy prawników ze Szwecji z Uniwersytetu w Kalmarze,z Kancelarii Magnusson oraz BSJP. Tematy min. zarządzania w Szwecji, tworzenia umów handlowych.

 Archiwum:

Szwedzkie know-how a polskie przedsiębiorstwa i regiony. Inspiracje, innowacje i rozwój współpracy – 07.11.2016, Olivia Business Centre.

Gośćmi spotkania byli między innymi: Marcin Fronia, Dyrektor Wykonawczy Norden Centrum, Anna Grodzka, Dyrektor Regionalny Kinnarps oraz przedstawiciele IKEA. Spotkanie  miało pokazać naszym członkom i gościom, w tym z firmom ze stowarzyszenia Pracodawcy Pomorza (partner spotkania) jak rozwija się szwedzki rynek biorąc pod uwagę know-how, metody pomagające oszczędzać naturalne środowisko.

Śniadanie biznesowe: Polsko-szwedzka współpraca gospodarcza, czynniki wpływające na rozwój wymiany – 22.04.2016, Hotel Scandic.

Specjalnym gościem spotkania był Daniel Larsson, radca handlowy Szwecji. W dyskusji przez Skype ze Sztokholmu wzięli udział: Monika Socha z Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Sztokholmie oraz Erik Krüger ze Stockholm Business Region Development AB. Moderatorem spotkania była Magdalena Pramfelt, Prezes Polsko-Szwedzkiej Izby Gospodarczej.

Dowiedz się więcej→

Śniadanie biznesowe: Aktualny system gospodarki Polski-obraz statystyczny i proponowane zmiany – 18.03.2016, siedziba Pracodawców Pomorza

Gościem spotkania był profesor Dariusz Filar, ekonomista, profesor Uniwersytetu, Gdańskiego, pisarz. W oparciu o liczne statystki mówił on o tym, jak wygląda obecnie system gospodarki Polski. Częścią jego wykładu były również komentarze odnoszące się do przyszłości gospodarczej naszego kraju.Z kolei o działaniach Polsko-Szwedzkiej Izby Gospodarczej, pośredniczącej w aktywnych kontaktach biznesowych i gospodarczych Pomorza i rejonów południowej Szwecji opowiedziała jej Prezes, Magdalena Pramfelt.

Dowiedz się więcej→

Śniadanie Biznesowe: Jak skorzystać z Funduszy Europejskich – 15.05.2015, MERA SPA Hotel

Na spotkaniu gościliśmy Daniela Larssona – radcę handlowego Ambasady Szwecji. Polska otrzyma w nadchodzących latach aż 16 proc. środków unijnych przeznaczonych dla państw członkowskich. Dlatego też mówiliśmy o tym, jak wykorzystać środki unijne we współpracy polsko-szwedzkiej oraz przekazaliśmy informacje o działalności Izby. Na spotkaniu obecna była również p. Magdalena Rutkowska, Dyrektor Biura Skandynawskiej Bankowości Korporacyjnej PKO BP, która zaprezentowała usługi banku w zakresie współpracy z przedsiębiorstwami szwedzkimi.

Dowiedz się więcej →

Śniadanie Biznesowe: Wybrane prawne zagadnienia współpracy z przedsiębiorcami szwedzkimi – 2014-10-02, MERA SPA Hotel.

Na spotkaniu przybliżyliśmy wybrane zagadnienia t.j. prawo właściwe dla kontaktów handlowych z przedsiębiorstwami ze Szwecji, zasady podatkowe, arbitraż gospodarczy. Do udziału zaprosiliśmy ekspertów: firmę REWIT Księgowi i Biegli Rewidenci, Kancelarię Majchrzak, Brandt i Wspólnicy oraz przedstawicieli Kancelarii Misiewicz, Mosek i Partnerzy. Wydarzenie zakończył wspólny lunch.

Dowiedz się więcej →

Śniadanie Biznesowe: Uwarunkowania dla działalności polskich firm na rynku budowlanym w Szwecji i Danii – 28.02.2014, MERA SPA Hotel.

Na spotkaniu pojawiły się firmy członkowskie Polsko-Szwedzkiej Izby Gospodarczej oraz firmy reprezentujące branżę budowlaną. Temat przewodni wzbudził szerokie zainteresowanie, ponieważ rynki skandynawskie są przez wielu uznawane za najbardziej atrakcyjny cel dla polskich przedsiębiorców budowlanych. Na wstępie, prezes Izby Tadeusz Iwanowski zaprezentował działalność organizacji, a także przedstawił najnowsze dane dotyczące polsko-szwedzkiej współpracy gospodarczej.

Dowiedz się więcej →

Śniadanie Biznesowe: Skuteczna i długofalowa współpraca ze szwedzkimi partnerami – 22/03/2013, Stena Line

W śniadaniu biznesowym nt. Skutecznej i długofalowej współpracy ze szwedzkim partnerami 22 marca uczestniczyło ponad 70 osób, przedsiębiorców zrzeszonych w PP i PSIG oraz przedstawicieli samorządów i mediów zainteresowanych wymiana gospodarcza ze Szwecją. Było to pierwsze wspólne spotkanie obu izb. Zarówno prelegenci – Radca Daniel Larsson z Business Sweden oraz Prezes Polsko-Szwedzkiej Izby Gospodarczej jak i przedstawiciele firm Pomorza podzielili się swoimi doświadczeniami i pomysłami na szukanie skutecznych sposobów komunikacji z partnerami po drugiej stronie Bałtyku.

Dowiedz się więcej →

Śniadanie biznesowe PSIG, 25 stycznia 2013, Sopot. Wizyta Ministra Mariusza Haładyja i sesja wykładowa

W piątek 25 stycznia w Sopocie odbyło się pierwsze w 2013 roku Śniadanie Biznesowe Polsko – Szwedzkiej Izby Gospodarczej. Po raz pierwszy gościliśmy w Mera Spa Hotel w Sopocie- nowym na mapie Trójmiasta obiekcie, znakomicie oddającym skandynawski klimat otwartości i bliskości z naturą. Tematem wiodącym spotkania było Porównanie warunków do prowadzenia działalności gospodarczej w Szwecji i w Polsce.

Dowiedz się więcej →

Seminarium i śniadanie biznesowe – wizyta Rady Szwedzko – Polskiej Izby Gospodarczej – 24/25.09.2012

W dniach 24 i 25 września Trójmiasto odwiedzili członkowie Rady Nadzorczej Svensk-Polska Handelskammaren ze Sztokholmu. Delegacji przewodniczył Hans – Jacob Bonnier (koncern Bonnier, właściciel Dagens Industri, również Pulsu Biznesu).

Dowiedz się więcej →

Wiosenne Śniadanie Biznesowe 24.04.2012

Korzyści i perspektywy outsourcingu w Województwie Pomorskim, praktyki firm skandynawskich w tym zakresie ? to tematy śniadania biznesowego, na które zaprosiła 24 kwietnia Polsko-Szwedzka Izba Gospodarcza. W spotkaniu w Sofitel Grand Hotelu w Sopocie wzięli udział przedstawiciele firm zrzeszonych w Izbie, jak również osoby ze środowisk naukowych oraz reprezentanci instytucji wspierających inwestorów zagranicznych w województwie pomorskim.

Dowiedz się więcej →

Śniadanie biznesowe z udziałem Ambasadora Szwecji Staffana Herrströma, marzec 2012

13 marca zakończyła się pierwsza oficjalna wizyta JE Ambasadora Szwecji Staffana Herrströma w Gdańsku. Ambasador przybył z dwudniową wizytą do Gdańska, aby spotkać się z konsulem Szwecji, przedstawicielami lokalnych władz oraz środowisk naukowych i biznesowych.

Dowiedz się więcej →

Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii:

Archiwa