Wiosenne Śniadanie Biznesowe

Korzyści i perspektywy outsourcingu w Województwie Pomorskim, praktyki firm skandynawskich w tym zakresie ? to tematy śniadania biznesowego, na które zaprosiła 24 kwietnia Polsko-Szwedzka Izba Gospodarcza. W spotkaniu w Sofitel Grand Hotelu w Sopocie wzięli udział przedstawiciele firm zrzeszonych w Izbie, jak również osoby ze środowisk naukowych oraz reprezentanci instytucji wspierających inwestorów zagranicznych w województwie pomorskim.

Prelegenci podzielili się wiedzą związaną z outsourcingiem w Polsce i na Pomorzu. Pan Piotr Rutkowski (Partner Zarządzający SourceOne Advisory, Outsourcingportal.pl i magazynu Outsourcing &More), zapoznał uczestników spotkania z obszernym zagadnieniem jakim jest ogólnie sourcing. Reprezentanci szwedzkiego koncernu Stena ? dyrektor Przemysław Sachaj oraz Maciej Zborowski powiedzieli nieco więcej na temat szwedzkiej praktyki outsourcingowej. Jak wynikło z relacji specjalistów rynek sourcingu w Polsce oraz na Pomorzu rozwija się, jednak jest jeszcze wiele do zrobienia w tym zakresie, aby dogonić kraje Europy Zachodniej. Trójmiasto z 12.000 osób zatrudnionymi w centrach outsourcingowych zajmuje czwarte miejsce w Polsce po Warszawie, Krakowie i Wrocławiu.

Prezes PSIG, dr Tadeusz Iwanowski zaprezentował najnowsze dane dotyczące wymiany handlowej między Polską a Szwecją. Sąsiad Polski zza morza wciąż może pochwalić się wysokimi wskaźnikami wzrostu gospodarczego, pomimo zapowiadanego na ten rok spowolnienia w gospodarce. Ponadto, coraz więcej firm ze Skandynawii jest zainteresowanych inwestowaniem w Polsce, co odnotowuje zarówno Polsko-Szwedzka Izba Gospodarcza jak i Invest in Pomerania ? instytucja wspierająca zagranicznych inwestorów w lokalizacji biznesu na Pomorzu.

Uczestnicy otrzymali również informację nt. corocznego wydarzenia jakim jest Festyn Wiosenny we Wróblówce w Otominie koło Gdańska, który organizuje Swedish-Business Club Pomerania i Polsko-Szwedzka Izba Gospodarcza. Festyn, w którym tradycyjnie biorą udział przedsiębiorstwa związane z kapitałem szwedzkim lub prowadzące wymianę gospodarczą ze Szwecją czy też proponujące usługi w Szwecji, odbędzie się 19 maja w sobotę.

Archiwa