Uwarunkowania dla działalności polskich firm na rynku budowlanym w Szwecji i Danii

Na spotkaniu pojawiły się firmy członkowskie Polsko-Szwedzkiej Izby Gospodarczej oraz firmy reprezentujące branżę budowlaną. Temat przewodni wzbudził szerokie zainteresowanie, ponieważ rynki skandynawskie są przez wielu uznawane za najbardziej atrakcyjny cel dla polskich przedsiębiorców budowlanych. Na wstępie, prezes Izby Tadeusz Iwanowski zaprezentował działalność organizacji, a także przedstawił najnowsze dane dotyczące polsko-szwedzkiej współpracy gospodarczej.

Prezes zaprosił gości do uczestnictwa w targach Nordbygg oraz Elmia Subcontractor. Następnie cennych informacji dotyczących specyfiki duńskiego rynku udzielił Jess Sebbelin, dyrektor firmy RSM, z której usług tj. rachunkowość i konsulting korzysta wielu polskich przedsiębiorców działających w Danii. Jego prezentacja dotyczyła obowiązujących przepisów, obszarów kontroli, wymaganych certyfikatów i uprawnień.

O warunkach, jakie należy spełnić, aby wejść na rynek szwedzki, mówili natomiast Anna Andersson Jasiulewicz oraz Christopher Jasiulewicz z firmy AAJ Översättning & Konsulting ze Sztokholmu.

Prelegenci zaznaczyli, że istnieje tak samo wiele szans, jak i trudności związanych z prowadzeniem działalności budowlanej w Skandynawii, a także przekazali wiele praktycznych porad, wskazówek i doświadczeń.

Archiwa