Wizyta Rady Szwedzko – Polskiej Izby Gospodarczej

W dniach 24 i 25 września Trójmiasto odwiedzili członkowie Rady Nadzorczej Svensk-Polska Handelskammaren ze Sztokholmu. Delegacji przewodniczył Hans – Jacob Bonnier (koncern Bonnier, właściciel Dagens Industri, również Pulsu Biznesu).

W programie wizyty znalazły się: 24 września spotkanie Rad obu Izb oraz seminarium dotyczące m.in. inwestycji w Gdańsku i na Pomorzu, 25 września – śniadanie biznesowe z udziałem obu Izb oraz wizyta studyjna w siedzibie banku Nordea w Gdyni.

Podstawą naszej współpracy z kolegami ze Szwecji jest informacja o bieżącej sytuacji gospodarczej w obu krajach. Zależy nam, by goście ze Szwecji mogli się zapoznać z najnowszymi planami inwestycyjnymi w naszym regionie. Do udziału w Seminarium 24 września, oprócz przedstawicieli Rad Nadzorczych obu Izb, zaprosiliśmy prelegentów z Invest In Pomerania, Gdańskich Inwestycji Komunalnych oraz przedstawicieli miast: Gdańska, Sopotu i Gdyni.

Podczas śniadania biznesowego, które odbyło się następnego dnia w Grand Hotelu w Sopocie przedstawiliśmy bieżącą działalność obu Izb oraz mieliśmy przyjemność wysłuchać prezentacji kilku firm, ze szwedzkim rodowodem, które doskonal radzą sobie w naszym kraju: Combibox System Scandinavia AB, Stena Innovative Recycling, Kinnarps Polska Sp. z o.o. Niektóre z nich zamierzają przystąpić do grona firm członkowskich.

Archiwa