EuroSkills2023 startuje!

#UnitedBySkills
WE CAN CHANGE THE WORLD

EuroSkills Gdańsk 2023 to ósma edycja odbywającego się co dwa lata konkursu EuroSkills – największego w Europie wydarzenia związanego z kształceniem zawodowym i doskonaleniem umiejętności. Odbywający się co dwa lata i organizowany przez WorldSkills Europe wraz z 32 krajami członkowskimi, EuroSkills gromadzi setki młodych profesjonalistów z krajów całej Europy, którzy rywalizują o szansę zostania najlepszym w Europie w wybranej przez siebie umiejętności. Program i  rejestracja  podczas konkursów w AMBER EXPO i na wydarzenia towarzyszące w Polsat Plus Arena na stronie EuroSkills2023.  

Ze Szwecji oprócz 22 startujących zawodników przyjeżdża delegacja przedstawicieli ministerstw, organizacji szkoleniowych, związków zawodowych. Szwedzi organizują seminarium podczas którego spotkają min. przedstawicieli ambasady, Mikaela Benthe, radcy ds. handlowych i honorowego konsula generalnego Szwecji w Gdańsku, Magdalenę Pramfelt.

EuroSkills Gdańsk 2023 powita 600 wykwalifikowanych młodych profesjonalistów w wieku poniżej 25 lat z 32 krajów, aby wziąć udział w konkursach i pokazach w 43 różnych umiejętnościach i zawodach. Spodziewanych jest około 100 000 uczestników wydarzenia z całej Polski i zagranicy.

Odwiedzający będą mogli obserwować zawodników w akcji, a także wypróbować umiejętności związane z zawodem podczas licznych pokazów „Try-a-Skill”. Dziesiątki tysięcy młodych ludzi w wieku szkolnym, którzy odwiedzą targi, będą zachęcani do przekształcenia swoich pasji w zawód.

EuroSkills Gdańsk 2023 jest organizowany w partnerstwie przez Polską Fundację Rozwoju Systemu Edukacji (FRSE), WorldSkills Polska, WorldSkills Europe, Miasto Gdańsk i AMBEREXPO Gdańsk.

zródło : EuroSkills2023.org.pl/ PSIG

na zdjęciu nr 1 : Polsat Plus Arena Gdansk

Archiwa