Członkowie Polsko-Szwedzkiej Izby Gospodarczej – Laureatami Orłów Pomorskich!

Laureaci Orłów Pomorskich – szwedzki #Kinnarps nagrodę za zrównoważony rozwój odebrała Dyr. Anna Grodzka oraz #DrewilEntership – nagrodę odebrał Prezes Janusz Wilkowski. Gratulacje! 👏👏👏 Prezes Polsko-Szwedzkiej Izby Gospodarczej Magdalena Pramfelt miała przyjemność przedstawić laudację firmy Kinnarps podkreślając warunki produkcji w zrównoważonym rozwoju, tym samym osiągnięcia dla środowiska i na rzecz klimatu. Drewil Entership to lider w produkcji morskiego sprzętu ratowniczego dla okrętownictwa, firma samowystarczalna energetycznie, laudację przedstawił dr inż. Mateusz Weryk, Dyrektor ds. Badań i Rozwoju Centrum Techniki Okrętowej. Obie firmy są Członkami#PolskoSzwedzkaIzbaGospodarcza.

Pierwsza statuetka Orła Pomorskiego z brązu Laureata Laureatów została wręczona Prezesowi #Port Lotniczy Gdansk (Airport Gdansk) Tomaszowi Kloskowskiemu, Lotnisko w Gdańsku jest również Członkiem PSIG!. Jan Zarębski, wieloletni przewodniczący Rady Nadzorczej Portu Lotniczego i były marszałek województwa pomorskiego, podkreślił w laudacji ogromny rozwój lotniska, które z lokalnego stało się nowoczesnym, europejskim i docenianym przez pasażerów portem lotniczym, o czym świadczy duża liczba podróżujących z Gdańska każdego roku ✈️

Polsko-Szwedzka Izba Gospodarcza cieszy się z rosnącej ilości pasażerów do Szwecji w wyniku rozwinięcia połączeń. Zapraszamy do LinkedIn, gdzie można przeczytać więcej:https://www.linkedin.com/feed/update/urn:li:activity:7134893329892225024/

 

KINNARPS

Szwedzki Kinnarps to jeden z największych europejskich dostawców nowoczesnych rozwiązań aranżacji biura. Czym się wyróżnia? Otóż cały łańcuch dostaw od surowców po gotowe rozwiązania charakteryzuje się wysoką jakością i wyjątkową dbałością o nasze wspólne środowisko. Kinnarps przedstawia trwałe rozwiązania w stworzeniu zrównoważonego biura. Oferuje produkty o długiej żywotności, bez szkodliwych substancji, wykonane z certyfikowanych surowców, wykorzystuje materiały z recyklingu, możliwe jest powtórne użycie lub odzyskanie energii i surowców.

W niebieskich ciężarówkach Kinnarps stosowany jest olej napędowy z surowców odnawialnych. Pakując produkty w koce zamiast jednorazowych pudeł, oznacza, że tam, gdzie inni potrzebują 3 ciężarówek, Kinnarps używa tylko 2. Co więcej, to także skrócenie czasu montażu  mebli u klientów.

Kinnarps proponuje także lepsze środowisko pracy dzięki holistycznej ergonomii: Ważne, byśmy  w  miejscu pracy czuli się mile widziani, bezpieczni, zainspirowani i zdrowi. Dlatego też  dbałość o ergonomię, właściwą akustykę, projektowanie biofilne, kolory sprzyjające nastrojom i efektywności oraz światło, ba zachęcanie do ruchu- a to również przekłada się na oszczędności…

Nic tylko naśladować te idee we wszystkich założeniach, by stawić czoła zagrożeniom klimatycznym!

Spółka Kinnarps założyli Evy i Jarl Andersson ponad 80 lat temu, właścicielami są ich dzieci i wnuki. Centrala i największy z 6 zakładów znajduje się w miejscowości Kinnarp.

W Polsce biura są w dużych miastach, oddział Północnych regionów i w Trójmieście prowadzi od lat Pani Dyrektor Anna Grodzka.  W firmie w większości szefują kobiety-od prezeski w Szwecji począwszy..

To również pomysł na wyzwania naszych czasów!

Drewil Entership

to rodzinna firma, która obchodzi 40 lecie powstania jako polski lider w produkcji morskiego sprzętu ratowniczego dla okrętownictwa.  Wywodzi się  pierwotnie z Pracowni Wyposażenia Wnętrz w Gdyni. Działalność rozpoczęto ręcznie rzeźbionymi  artystycznymi meblami rozszerzając je o elementy wyposażenia pokładowego  dla polskiego przemysłu okrętowego. Po przeniesieniu  na Kaszuby, do Pomieczyna i po znaczącej rozbudowie przedsiębiorstwa,  rozpoczęto produkcję mebli z drewna litego i drabin pilotowych dla stoczni i armatorów. Znajomość wzornictwa, przygotowanie techniczne i projektowe w zakresie meblarstwa  przez prezesa mgr inż. Janusza Wilkowskiego przełożyła się na wyjątkową jakość i indywidualny design morskiego sprzętu ratowniczego , który zaprezentowany na targach morskich BALTEXPO , a przede wszystkim Seatrade Maritime SMM w Hamburgu zyskał uznanie światowych odbiorców.

Po rozstrzygnięciu konkursu  zrealizowano dla Centrum Techniki Okrętowej tunele aerodynamiczne z przeznaczeniem dla PAN w Krakowie i Politechniki Gdańskiej. Dzisiaj firma jest jedynym producentem drabinek – Pilot   i Embarkation Ladders w Polsce oraz siatek Scramble Net i Rescue Net do podejmowania rozbitków, skutecznie konkurując z innymi światowymi producentami,  mając zasięg odbiorców i dostaw na pięciu kontynentach.

Firma Drewil Entership jest rozpoznawalna wyjątkową jakością, a motto Safety by Quality  zyskało własną markę światową. Jest samowystarczalna energetycznie, czerpiąc zasilanie z rozbudowanej baterii fotowoltaicznej i z ekologicznej kotłowni spalającej czyste odpady drewna. Wydajność i efektywność wzrosła 10 krotnie, w odniesieniu do uruchomienia produkcji w nowej siedzibie.      W przygotowaniu, we współpracy z CTO, jest unikalny system bezpiecznego wejścia pilotów na statek z elektronicznym systemem kontroli dla wszystkich statków na świecie, autorstwa juniora Wilkowskiego Krzysztofa specjalisty od analiz  cyfrowych, marketingowych i   graficznych , współtwórcy nowoczesnego  wizerunku firmy. Za sukcesem firmy stoi zespół zaangażowanych pracowników, doświadczenie , kompetencja, wytrwałość i wizja rozwoju.

Serdecznie gratulujemy!

Na zdjęciu Laureaci XXVII edycji Orłów Pomorskich,Tomasz Kloskowski, Anna Grodzka, Janusz Wilkowski, Prezes Magazynu Pomorskiego Grażyna Wiatr oraz laudatorzy Jan Zarębski i Magdalena Pramfelt

fot . Piotr Żagiell, oprócz nr.4 ( mobil MP)

Brak alternatywnego opisu tekstowego dla tego zdjęcia

 

 

 

 

Archiwa