Tydzień dla polityki w Almedalen po raz 5o-ty

W początku lipca w Almedalen na Gotlandii zbierają się partie polityczne, przedsiębiorcy i organizacje, by przez tydzień uczestniczyć w seminariach i dyskusjach na temat politycznej przyszłości Szwecji.

Tradycję politycznych przemówień rozpoczął w 1968 roku Olof Palme, premier Szwecji z ramienia socjademokratów.

W najbardziej intensywny dzień, wtorek 3 lipca odbyło się 1,152 imprez, w tym 351 wydarzeń dotyczących opieki zdrowotnej w Szwecji, która jest jednym z kluczowych tematów dyskutowanych przed wyborami 9 września. Swoje programy przedstawiały poszczególne partie polityczne, koncentrując się na bieżących tematach, do których należy również kwestia emigrantów w Szwecji. Za najlepsze uznano przemówienie szefowej partii Centrum, Annie Lööf, która uciszyła i ośmieszyła grupę nazistów, przeszkadzających jej gdy mówiła o walce z antysemitami, rasistami, islamistami i nazistami. Do Almedalen przyjechała w tym roku rekordowa ilość  gości, Gotlandię odwiedziło 45 000. Dyskusje są nadal szeroko relacjonowane w mediach.

Więcej :https://www.thelocal.se/20180702/almedalen-swedens-summer-politics-extravaganza-in-numbers

https://www.centerpartiet.se/press/pressmeddelande/nyhetsarkiv-2018/2018-07-04-annie-loof-vi-maste-vinna-varderingskampen

Photo: Henrik Montgomery / TT

Archiwa