Nowa, niesamowita dzielnica Sztokholmu

W północnej części miasta powstaje nowoczesna dzielnica. Między charakterystycznymi ceglanymi zabudowaniami pojawi się nowe centrum kulturalne wraz z restauracjami i kawiarniami. Ale to nie wszystko – powstanie tam również muzeum. Równocześnie, po drugiej stronie wyrastają kolejne zabudowania, które przyjmą znaczącą nazwę – Unité.

Norra Djurgårdsstaden zaczyna nabierać kształtów i coraz bardziej się rozrastać – szacuje się, że powstanie tu około 12 000 mieszkań oraz 30 000 nowych miejsc pracy, co stanowi bardzo dobrą wiadomość dla mieszkańców Sztokholmu. Okolica jest bardzo atrakcyjna nie tylko ze względu na łatwy, szybki dojazd do centrum miasta, ale również ze względu na otaczającą ją naturę.

Dookoła znajdziemy wszystko, czego potrzeba, czyli sklepy, restauracje, szkoły i ścieżki rowerowe. A to wszystko w towarzystwie nowoczesnego designu. Jednak jednym z ważniejszych aspektów dzielnicy będzie jej ekologia. Wszechobecna zieleń, panele słoneczne na dachach oraz stacje ładowania rowerów elektrycznych to tylko niektóre z licznych rozwiązań przyjaznych środowisku w tej dzielnicy. Sprzedaż mieszkań zacznie się pod koniec lata, natomiast dzielnica będzie w pełni gotowa do roku 2020.

źródło: Svenska Dagbladet

 

 

 

 

Archiwa