Podsumowanie roku 2017 w Polsko-Szwedzkiej Izbie Gospodarczej

Miniony rok był dla nas pełen nowych wyzwań, interesujących doświadczeń oraz nowych ciekawych spotkań, w tym imprez organizowanych dla naszych Członków, które dotyczyły głównie przybliżenie szwedzkiego prawa handlowego. Uczestniczyliśmy również w wydarzeniach gospodarczych w Szwecji i w Polsce oraz dotyczących współpracy gospodarczej obu krajów,  w tym dwukrotnie w  organizowanych przez siostrzaną izbę w Sztokholmie, Szwedzko-Polską Izbę Handlową oraz na zaproszenie szwedzkiej izby Västsvenska Handelskammaren w Göteborgu , Województwa Västerås oraz Toruńskiego Parku Technologicznego.  Zaczęliśmy współpracę z nowymi firmami, a niektórzy z naszych członków osiągnęli znaczące sukcesy. Długoletnie starania by powstał kierunek kształcący specjalistów do współpracy ze Szwecją, zaowocowały współpracą z Ateneum Szkołą Wyższą w Gdańsku. Oto krótka konika z wydarzeń 2017:

Saab podpisał umowę z Base Group

Base Group Sp. Z o.o. podpisała umowę z Saab AB na dostawę komponentów dla okrętów podwodnych.

Szwedzka grupa zbrojeniowa Saab AB dnia 08.11.2017r. ogłosiła podpisanie umowy z polską spółką Base Group podczas Warsaw Security Forum na dostawę komponentów dla dwóch okrętów podwodnych A26 budowanych w stoczni w Karlskronie. Gratulujemy!

 

Wspólnie z Ateneum Szkołą Wyższą w Gdańsku wystartowaliśmy nowy kierunek!Październik 2017

Szkolenie dotyczące wprowadzenia do prawa handlowego Szwecji

 

 

W środku Göran Stöth, prawnik, wykładowca Uniwersytetu Linneusza, który przeprowadził szkolenie dotyczące wprowadzenia do szwedzkiego prawa handlowego, marzec 2017, z prawej Prezes Polsko-Szwedzkiej Izby Magdalena Pramfelt, która przedstawiła gospodarcze dane obu krajów oraz działalność Izby. Wśród uczestników byli min. członkowie Izby, firmy budowlane Baumat z Torunia i Ekoinbud z Gdańska.

 

 

Audiencja u Pary Królewskiej

Spotkanie ambasadorów i konsulów krajów nadbałtyckich i Europy Środkowej z Królem Karolem XVI Gustawem i Królową Sylwią w Pałacu Królewskim w Sztokholmie, wrzesień 2017. Król podziękował nam za pracę, a potem odbyliśmy dość długą rozmowę z parą królewską. Dziękujemy! Na zdjęciu para królewska otoczona jest honorowymi konsulami Szwecji z Polski. Po prawej stronie Królowej Sylwii, Magdalena Pramfelt, Honorowa Konsul Generalna  w Gdańsku,  po lewej stronie Króla Janusz Kahl, Honorowy Konsul w Krakowie i Małgorzata Ryniak, Konsul Honorowa we Wrocławiu.

Śniadanie biznesowe – Spotkanie ze szwedzkimi prawnikami

Zdjęcie użytkownika Polsko - Szwedzka Izba Gospodarcza.

 

11 października w Olivia Business Centre radzili przedsiębiorcom prawnicy Kancelarii Magnusson: mec. Ewa Krokosz ze Sztokholmu i mec. Tomasz Rysiak z Warszawy – jak prowadzić negocjacje z szwedzkim przedsiębiorcą, oraz jak rozwiązywać ewentualne konflikty.

 

Spotkanie z Mistrzami

Zdjęcie użytkownika Polsko - Szwedzka Izba Gospodarcza.

09.11.2017 roku, w siedzibie Pracodawców Pomorza odbyło się spotkanie z Prof. Ryszardem Horodeckim i Prof. Pawłem Horodeckim, którzy zapoznali nas z zagadnieniem fizyki kwantowej, opowiedzieli o niej w przystępny sposób i otworzyli oczy na otaczający nas świat fizyki. Dziękujemy!

 

 

Spotkanie z tłumaczami języka szwedzkiego

Zdjęcie użytkownika Polsko - Szwedzka Izba Gospodarcza.

Mecenas Ewa Krokosz z Kancelarii Magnusson na spotkaniu z tłumaczami języka szwedzkiego zrzeszonymi w Bałtyckim Stowarzyszeniu Tłumaczy, którego tematem była terminologia prawnicza, grudzień 2017.

Na zdjęciach mec. Krokosz otoczona tłumaczami, obok szefowa BST Małgorzata Grabarczyk i Magdalena Pramfelt, szefowa PSIG oraz gospodyni w Ekumenicznym Centrum Sióstr Brygidek.

Dziękujemy!

 

 

 

Obchody Dnia Świętej Łucji w Oliwie

Oj działo się! Studenci filologii szwedzkiej Szkoły Wyższej Ateneum wyśpiewali szwedzkie pieśni i piosenki w Parku Oliwskim, a potem wraz z Oliwskim Ratuszem Kultury spędziliśmy magiczny wieczór przy śpiewie i pysznym jedzeniu z IKEA.

Dziękujemy #KFP Maciej Kosycarz i Mateuszowi Ochockiemu za fotki na www. kfp.pl!

 

Dziękujemy  za wspólnie spędzony rok 2017 i życzymy udanego, bogatego w sukcesy roku 2018!

Polsko-Szwedzka Izba Gospodarcza

Archiwa