Co wydarzyło się w Almedalen?

Znalezione obrazy dla zapytania almedalen 2017

Dwa dni temu zakończyło się jedno z najważniejszych wydarzeń politycznych w Szwecji. Zapoczątkowana przez Olofa Palmego w 1968 roku tradycja szybko stała się nietuzinkowym na skalę świata corocznym wydarzeniem skupiającym nie tylko polityków, ale także aktywistów i dziennikarzy. W dniach 2-9 lipca Visby na Gotlandii stało się przestrzenią do otwartej dyskusji. Podczas tego znaczącego dla Szwecji tygodnia można było zauważyć tendencje rozwoju i wysłuchać postanowień polityków – co zatem wydarzyło się w Almedalen 2017?

Znalezione obrazy dla zapytania Annie Lööf almedalen

Więcej miejsc pracy

Annie Lööf przestawiła propozycję inwestycji 900 milionów w nowe miejsca pracy. Oprócz tego Partia Centrum chce zwiększyć liczbę miejsc w szkołach zawodowych oraz zmienienie zasad zwolnień pracowników tak, aby umożliwić start kariery młodym pracownikom w małych przedsiębiorstwach – Chcemy zapewnić osobom poszukującym pracy szkolenia oraz zachęcić je finansowo do przejścia z zasiłku na rynek pracy – powiedziała lider Partii Centrum w czasie konferencji prasowej w Almedalen, której udało się przyciągnąć aż 4 tysiące słuchaczy. 

Podobny obraz

20 miliardów koron na opiekę społeczną

Socialdemokraci zaproponowali inwestycję dodatkowych 20 miliardów koron na edukację medyczną oraz opiekę zdrowotną. Magdalena Andersson przedstawiła propozycję zwiększenia jakości opieki podczas jednego z wystąpień w Almedalen – Chcemy podnieść dotacje rządowe samorządów lokalnych o co najmniej 20 mld euro w ciągu następnej kadencji.

Znalezione obrazy dla zapytania almedalen 2017

Partia Zielonych mówiła o zwiększeniu swobody poruszania się w mieście przez dzieci podczas gdy Umiarkowana Partia Koalicyjna skupiła się na bezpieczeństwie podczas wydarzeń masowych. Najwięcej dyskutowano jednak o nieobecności premiera Stefana Löfvena oraz protestach Nazistowskiego Nordyckiego Ruchu Oporu (NMR). Nigdy wcześniej w Almedalen nie pojawiło się aż tylu protestujących. Mimo to, tydzień w Visby na Gotlandii zakończył się pozytywnie i zaowocował ważnymi wnioskami dla Szwedów.

źródło: www.svt.se/nyheter/inrikes/almedalsveckan-pa-fem-minuter-1

Archiwa